Papież chce zmienić Mszę. Co szykuje Watykan? 

Paweł Chmielewski w programie „Na straży”.

Wesprzyj powstanie naszego nowego studia w Warszawie 👉 https://pch24.tv/studio-warszawa/?ka=

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Te „postulaty” franciszkowskie są nie do przyjęcia, są chore lub świadomie prowadzą do wywołania schizmy w kościele katolickim. Alternatywą jest: brak wiedzy obecnego następcy św. Piotra (a nie Chrystusa), albo świadoma destrukcja Kościoła Chrystusowego. Następuje celowa polaryzacja stanowisk, za którą trzeba będzie ponieść odpowiedzialność przed Bogiem. Adam

  2. Nie można przejść do porządku dziennego nad zmianą wyrażeń „za wielu” na „za wszystkich”. Po pierwsze, takie wyrażenie zostało zapisane w [Mt 20, 28]. „…na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.” Słów Pana Jezusa nikt nie powinien przeinaczać (tym bardzie teolodzy niemieccy słynący z błędnych interpretacji). Po drugie, wyrażenie „za wielu” ma GŁĘBOKI teologiczny sens. Owszem, swoją Śmiercią i Zmartwychwstaniem Pan Jezus otworzył bramy Raju wszystkim – to prawda”, ale tylko NIEWIELU skorzysta z tej szansy. Wielu świadomie wybiera grzech i piekło. Stąd jest TYLKO „za wielu”, nie „za wszystkich”. To ostatnie wyrażenie sugerowałoby, że bez wyjątku WSZYSCY ZOSTANĄ ZBAWIENI, niezależnie od tego czy chcą czy nie chcą. A to jest nieprawda!!! Nieprawdą jest, że piekło jest puste. Nie ma takich przesłanek ani w Piśmie Świętym ani w Tradycji, by taki wniosek uznać za prawdziwy. Poglądem niekatolickim jest głoszenie, że piekło jest puste. To jest herezja, którą Franciszek i jego koledzy kardynałowie chcą przepchnąć. Na to z całą pewnością nie wolno się zgadzać.

Dodaj komentarz