Nie tylko Inka! Zakonnica, która oddała życie Polsce

Z dr Anną Mandrelą rozmawia Paweł Chmielewski. Zapraszamy na program Rozmowa PCh24.pl.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Czy to przypadek – Siostra Izabela zostala aresztowana 28 sierpnia 1948 r w Wadowicach ..torturowana na pomorskiej gdzie od 1945 mieszkał kotlarczyk mistrz Lolka z Wadowic i grał tam teatr rapsidyczny . torturowana wiele lat ……prawda o niej wyjaśni likwidację polskiej inteligencji ..ci się do dziś nie zakonczylo…patrz 10 marca 2018 Oświęcim Polka z krzyżem Switonia

  2. Moją ofiarą, Boże, duch skruszony; nie gardzisz, Boże, sercem pokornym i skruszonym. Ps. 51,19
    Porządek ciała kończy śmierć ciała, porządek ducha wymaga trwania – dlatego człowiek umiera, bez względu na rodzaj śmierci, która go spotka i nie jest to samo w sobie ofiarą, ale ofiarą jest trwanie przy Bogu, bez względu na rodzaj śmierci cielesnej! Stąd nasza wiara w miłość, która niesie ze sobą nadzieję, co do naszej sensowności istnienia i działania wg Bożego planu!

  3. W tej martyrologii polskiej upatruję jakiegoś głębokiego sensu, wierzę, że Pan Bóg przyjął tę ofiarę złożoną z życia milionów Polaków i Polek w tym niewinnych dzieci, którzy z rąk swoich oprawców ponieśli śmierć okrutną, nierzadko męczeńską, podobnie zresztą jak nasz wielki święty – Andrzej Bobola w jakimś sobie tylko wiadomym celu, i myślę, że ta przelana krew i śmierć, podobnie jak przelana krew i męczeńska śmierć Chrystusa na krzyżu dla naszego odkupienia, ta krew, ujmijmy ją symbolicznie jako krew narodu, w nieskończonej mądrości Bożej stanie się jakąś formą odkupienia win – być może ocalenia przed unicestwieniem naszego własnego narodu, który tak bardzo oddala się od Pana Boga. Myślę także, że św. Andrzej Bobola będzie głównym patronem Polski w czasie przyszłych wydarzeń.

Dodaj komentarz