KOŚCIÓŁ NAJWIĘKSZYM WROGIEM ANTYKULTURY?

Dr hab. Jan Strumiłowski na konferencji upamiętniającej Krzysztofa Karonia mówi o tym, jak Kościół przeciwstawia się antykulturze.

Stań w obronie nienarodzonych i wesprzyj zbiórkę na organizację krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny!👉 https://akcje.piotrskarga.pl/marsz-dl…

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Dziękuję Ojcu J. Strumiłowskiemu za ciekawe wspomnienie o p. Krzysztofie Karoniu. Będąc przekonany o jego głębokiej i przemyślanej wierze, która przebłyskiwała w jego b. nielicznych (nieraz jednozdaniowych) wypowiedziach na te tematy, zawsze byłem ciekaw tych jego przemyśleń. Nie śmiałem jednak zapytać, czy zasugerować pogadankę na te tematy, bo rozumiałem, że po pierwsze jest to jego prywatność, a po drugie rozumiałem i podzielałem wielokrotnie przywoływane przez niego uzasadnienie, że każde wspomnienie w prowadzonych przez niego dyskusjach zagadnień związanych z wiarą katolicką wywoływało w wielu słuchaczach odruch odrzucenia, w szczególności młodych, kierujących się emocjami, a nie wiedzą i mądrością. Panu Krzysztofowi zależało przede wszystkim by nakłonić myślących słuchaczy do przeanalizowania jego Programu Wiedzy Społecznej, który w założeniach miał nauczyć młodych, przyszłych wyborców do świadomej, rzetelnej analizy i oceny głoszonych przez poszczególne ugrupowania partyjne ideologi, ich rzeczywistych celów i spodziewanych skutków. By ta analiza pomagała dokonywać świadomych wyborów bez ulegania mirażom propagandy i emocjonalnego napuszczania jednych na drugich jakimiś rozdmuchanymi ćwierć prawdami o tym co zrobił jakiś Kowalski, czy Wiśniewski.

Dodaj komentarz