CZY MOŻNA UDOWODNIĆ, ŻE BÓG ISTNIEJE?

Ojciec dr Michał Chaberek OP, był gościem Pawła Chmielewskiego w programie „Jaka jest prawda?”. Duchowny mówił o tym, czy istnieją rozumowe sposoby udowodnienia, że Bóg istnieje.

Dla Państwa i dla wszystkich polskich katolików jesteśmy bastionem wartości i stróżami katolickiej Tradycji! Przekaż darowiznę na rzecz naszych mediów 👉 https://pch24.pl/wesprzyj-rozwoj?ka=0…

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Szanowny Ojcze,
    Stwierdzenie, żer nauka to poznanie materii jest niefortunne. Dlaczego? Mamy dwa rodzaje doświadczenia: doświadczenie zewnętrzne, czyli obserwację, oraz doświadczenie wewnętrzne, zwane introspekcją czy też refleksją. W takim rozumieniu, jak Ojciec daje, psychologia nie jest nauką. Bo choć bada ona zjawiska uwarunkowane (w pewnym zakresie) materią, to nie są one przez materię powodowane.
    Widział to już Arystoteles, który odróżniał fizykę i psychologię. Rozwinął potem św. Augustyn, Więc prawda jest taka, że są nam dane zjawiska duchowe. A zatem mogą one być badane naukowo, to jest metodycznie i logicznie (to tworzy naukę).

Dodaj komentarz