Czy dusza ludzka MOŻE ULEC ZEPSUCIU?

Marcin Beściak, filolog klasyczny i tłumacz, był gościem Pawła Chmielewskiego w programie Rozmowa PCh24.

Wesprzyj najnowszą produkcję PCh24.tv i pomóż nam ujawnić prawdę o Billu Gatesie! 👉 https://pch24.tv/wladcy-swiata/?ka=00

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. „Człowiek, co w dostatku żyje, ale się nie zastanawia, przyrównany jest do bydląt, które giną.” psalm 49
    Mam pytanie – a co jeżeli myślenie abstrakcyjne jest formą przypadłościową, którą się nabywa w czasie dojrzewania rozumu? nabywa się myślenie abstrakcyjne np. około 7 -mego roku życia, a później – na starość się je traci…co wtedy, gdy ktoś nie rozwinął myślenia abstrakcyjnego albo je utracił – czy dusza takiego kogoś jest nieśmiertelna? dziecko w łonie matki nie myśli abstrakcyjnie, ani osoby niepełnosprawne w dziedzinie umysłowej, czasem też osoby stare tracą tę umiejętność…czy to, że można zyskać lub utracić zdolność do abstrakcyjnego myślenia, nie świadczy o tym, iż jest to forma przypadłościowa, a nie substancjalna – a więc niektórzy ludzie mogą tej formy przypadłościowej nie mieć lub ją utracić? co gdy ktoś nie umarł w czasie, gdy miał tę formę przypadłościową tzn. gdy myślał abstrakcyjnie lecz umarł poza tym czasem? może nieśmiertelność duszy jest formą przypadłościową dla wielu lecz nie dla wszystkich dostępną? (abstrahując od Objawienia…a czysto filozoficznie rozważając to zagadnienie)

Dodaj komentarz