Dziękujemy za wsparcie wydania nowych odcinków cyklu reportaży „Perły polskiego katolicyzmu”. W ramach podziękowania za okazaną pomoc, możesz teraz przedterminowo zobaczyć efekty naszej wspólnej pracy:

Cud ukryty 100 metrów pod ziemią

W tym odcinku ekipa filmowa PCh24TV udała się do Wieliczki, by zaprezentować Państwu ukrytą przeszło 100 metrów pod ziemią piękną kaplicę św. Kingi z relikwiami patronki i posadzką wyrzeźbioną w jednolitej solnej bryle. Jest to jedna z najbardziej zjawiskowych polskich kaplic, która przyciąga miliony pielgrzymów z całego świata.

Z miłości do Bożego Ciała. Ozdoba krakowskiego Kazimierza

W sercu krakowskiego Kazimierza mieści się gotycka bazylika Bożego Ciała. Monumentalna budowla, ufundowana przez króla Kazimierza Wielkiego, zachwyca okazałą bryłą, ale i pięknym wnętrzem. Zobaczymy w niej: bogato zdobiony, wysoki na 21 metrów ołtarz główny, imponującą ambonę, stalle kanonickie czy największe organy w Krakowie.

Ogień spalił wszystko. Oprócz krzyża

Wschodnie rejony naszego kraju słyną z wielu ważnych miejsc kultu religijnego. Dlatego też naszej kamery nie mogło zabraknąć w Leżajsku, miejscu gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia wraz z klasztorem ojców bernardynów. Miejscowość związana jest zniezwykłymi Maryjnymi objawieniami, które poprzedziły budowę bazyliki.