Perpetua

i Felicyta

Nie będziesz miał
Bogów cudzych przede mną

Nie będziesz miał
Bogów cudzych przede mną

Wciągające słuchowisko z doskonałą obsadą aktorską

Kartagina – II wiek chrześcijaństwa. To starożytne miasto w północnej Afryce miało stać się świadkiem wielkiego dramatu.

Dwie młode matki, obywatelka Rzymu i jej niewolnica, stają wobec wyboru, który na zawsze zapisze się w kartach historii.

Chrześcijanie od niemal początku istnienia Kościoła wspominają ich świadectwo wiary! Dzisiaj również my chcemy przypomnieć Polakom o ich życiu!

Wspomóż powstawanie wyjątkowego formatu w PCh24TV i odbierz już teraz swój przedpremierowy dostęp!

Słuchowisko Perpetua i Felicyta

Wesprzyj promocję nowego formatu w PCh24TV i już dzisiaj zapewnij sobie przedpremierowy dostęp do najnowszej produkcji – słuchowiska w wyjątkowej obsadzie aktorskiej o świętych męczennicach z Kartaginy.

Przedpremiera dla Darczyńców i Przyjaciół już na Ciebie czeka!

Święte Perpetua i Felicyta wybrały wierność Chrystusowi ponad wygody świata. Ich życie i świadectwo było latarnią dla chrześcijan od niemal samych początków powstania Kościoła. Pomóżmy współczesnym katolikom poznać ich historię życia w słuchowisku z przepiękną aktorską aranżacją.

Zbiórka na promocję w mediach społecznościowych

31%

Zebrano już:

3 787 zł

Pozostało:

6 213 zł

Zbiórka na pokrycie kosztów produkcji

100%

Zebrano już:

12000 zł

Pozostało:

0 zł

O projekcie

W czasach, gdy miliony chrześcijan cierpią z powodu miłości do Chrystusa i wierności Jego nauce, nie brakuje głosów, że jedność wiary nie jest najważniejsza. W ten sposób Chrystus jest nierzadko detronizowany z centrum życia chrześcijańskiego, a zastępuje Go ludzka wygoda i grzech. To jedna z największych i najbardziej niebezpiecznych herezji, która dotyka nie tylko świeckich, ale także duchownych i najwyższych hierarchów.

Dlatego zdecydowaliśmy się, by przygotować wyjątkowe słuchowisko o historii świętych Perpetuy i Felicyty, które przez niezachwianą wiarę zostały zmuszone do podjęcia dramatycznego wyboru: wygodne i dostatnie życie z bliskimi, czy śmierć męczeńska w imię miłości do  Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Chrześcijanki wybrały męczeństwo, stając na starożytnej rzymskiej arenie wobec groźnych zwierząt i żądnych krwi gladiatorów.

Krystian Kratiuk

Słuchowisko oparte jest na opowiadaniu Krystiana Kratiuka, redaktora naczelnego PCh24.pl, „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną”, które ukazało się w zbiorze opowiadań „Wielka zdrada”, nakładem wydawnictwa Fronda.

Nowy format słuchowisk w PCh24TV

Wesprzyj nasz projekt i odbierz przedpremierowy dostęp do pierwszej z nowych produkcji
pt. „Perpetua i Felicyta. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”

Zobacz kulisy nagrań

Zobacz trailer

Poznaj sylwetki aktorów:

Perpetua – Anna Warchał

aktorka Teatru Nie Teraz, współpracowała m.in. z Operą Kameralną, Teatrem Bagatela i Teatrem Ludowym. Wystąpiła w filmach i serialach: „Pierwsza miłość”, „Julia”, „Zakochani po uszy” i „Nowa (nie)normalność”.

Felicyta – Martyna Malcharek

aktorka Teatru Nie Teraz, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Teatru Ludowego w Krakowie

Prokurator Hilarian – Piotr Piecha

aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Związany z Teatrem Ludowym. Jego filmografia to m.in. „Skazany na bluesa” i „Bóg w Krakowie”.

Ojciec Perpetui – Andrzej Róg

aktor Teatru Stu. Znany z ról teatralnych i filmowych, wystąpił m.in. w filmie „Johnny” czy serialach „Wataha”, „Korona Królów” i „Na dobre i na złe”

Narrator – Artur Dziurman

aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Znany z seriali „Klan”, „Czas honoru” i „Rojst’97” a także filmów „Bogowie” czy „Generał Nil”.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi